Akaryakıt Ürünleri | Adahan Petrol

Akaryakıt Ürünleri

Euro Diesel

Euro Diesel (ULSD 10ppm), 1 milyon litrede 10 litre kükürt oranına sahip yani, düşük kükürtlü motorin anlamına gelen ve dizel motorlu araçlarda kullanılan yakıt cinsidir.
Enjektörleri tortulardan temizleyerek, kullanıldığı sürece motoru temiz tutar ve yakıtın daha iyi püskürtülmesini sağlayarak motorun performansını artırır. Korozyon önleyici özelliği sayesinde paslanmayı ve köpük oluşumunu engeller. Duman, atık ve yanmamış yakıtı azaltma özelliğine sahip Euro Diesel, çevre ve insan sağlığına karşı yüksek kükürtlü motorinlere oranla çok daha fazla duyarlıdır.
Özel katkısı sayesinde CFPP’yi (soğuk havalarda filtrenin tıkanma sıcaklığı) azaltır ve yakıtın akışkanlığını arttırarak motorda düzenli yanma sağlar.

Kurşunsuz Benzin 95

Kurşunsuz Benzin 95, benzin kullanılan katalitik konvertörlü veya konvertörsüz araçlar için geliştirilmiş ve yüksek performans sağlayan, 95 oktanlı yakıtının ismidir. Sıradan akaryakıt, en gelişmiş ve mükemmel motor tasarımında dahi zamanla kurum ve tortu yaparak motor parçalarına zarar verir. Aracın motorundan daha fazla verim elde edebilmek, yakıt tüketiminde ekonomi sağlayabilmek ve bu performansı koruyabilmek için Kurşunsuz 95 kullanımı büyük önem taşımaktadır. Kurşunsuz Benzin 95 yakıt sistemini temizler ve korozyon oluşumunu engeller,motor performansı en üst düzeyde tutar, motorun tüm gücünü kullanabilmesini ve daha yüksek verimle çalışabilmesini ve aracın seriliğinin artmasını sağlar.

Kurşunsuz Benzin Premium

Standart kurşunsuz benzinlere oranla daha fazla yol kat edebilme imkanı sağlar. Yüksek oktan değerine sahip olan Kurşunsuz Benzin 95 Premium, motor performansını da artırır. Sürtünme azaltıcı özelliği ile motordaki mekanik kayıpları azaltarak, motorun randımanını artırıp yakıt ekonomisi sağlar. Enjektörler motorun hassas parçalarının temizliğini yaparak motorun temiz kalmasını ve daha sağlıklı çalışmasını sağlar, ömrünü uzatır ve yakıt sistemini paslanmaya karşı korur.

Gazyağı

Tamamı Tüpraş Rafinerilerinden temin edilen gazyağı, üretim aşamasında benzinden sonra alınan bir üründür. Geçmişte sadece aydınlatma amacıyla kullanılırken günümüzde halen ısıtma, soğutma, traktör ve jet yakıtı olarak kullanılmaktadır.

Fuel Oil No.4 (Kalorifer Yakıtı)

Tamamı Tüpraş Rafinerilerinden temin edilerek, satışı yapılan kalorifer yakıtı, Diğer Fuel Oil No.5 ve 6′ya göre daha ince ve kükürt değeri bakımından daha düşük olan özel bir yakıttır.
Kalorifer yakıtı olarakta anılan bu yakıt cinsi elektrik, ısı ve buhar ihtiyacı olan her türlü endüstriyel ve sosyal tesis, kurum, kuruluş ve konutlarda enerji kaynağı olarak kullanılabilir.

Fuel Oil No.3

Doğaya ve insan sağlığına zararlı asit yağmurlarına neden olan kükürt atıklardan korunmak için üretilmeye başlanan Fuel Oil Light, düşük kükürt oranıyla (%1) çevre dostu bir yakıttır. Elektrik, ısı ya da buhar sistemlerinde kullanılabilen Fuel Oil Light, her türlü endüstriyel fabrika, tesis ve binalarda tercih edilmektedir. Çok daha akışkan olduğu için kolay pompalanır, yanar ve tasarruf sağlar.Baca gaz emisyonu yasal sınırlar içerisindedir. Kurulma aşamasında yüksek maliyetler yaratan desülfirizasyon ünitesine gerek bırakmaz.

Fuel Oil No.5 ve No.6 (Yüksek Kükürtlü Fuel Oil)

Tamamı Tüpraş Rafinerilerinden temin edilen bu akaryakıt türü koyu renkte, az akışkan bir petrol ürünüdür. Bunlar aynı zamanda yüksek kükürtlü Fuel Oil olarakta adlandırılırlar. Geçmişe oranla hızı azalmasına rağmen halen, elektrik üretim santrallerinde ve her türlü endüstriyel fabrika, tesis ve binalarda tercih edilmekte ve ısı enerjisi olarak kullanılmaktadır. Kolay pompalanma özelliğinin yanısıra, yüksek ısılı yanar ve tasarruf sağlar.

Diğer Hizmetlerimiz